Jóga a pánevní dno

Jóga můj dosavadní život ovlivnila nejvíce. Slovo jóga se překládá různě a také existuje mnoho různých druhů jógy, jejichž metody a postupy mohou být odlišné, i když cíl je shodný. Cílem všech druhů jógy je vždy poznání sebe sama.
Sebepoznávání v oblasti těla znamená pronikat více do vnitřního prostoru vlastního těla a pozorovat nejrůznější stavy a pochody. Seznamujeme se tak s řečí svého těla, které vysílá různé signály, které při pozornosti orientované na venek nedokážeme rozpoznat ani zachytit.
Jógou nabízené cvičení zlepšuje pohyblivost, pružnost, udržuje výkonnost, vitalitu. Nejde však jen o mechanické provádění cviků, ale vědomé soustředění a určitou část těla nebo pohyb. To vede k hlubšímu poznávání vlastního těla a také práci s životní energií, v józe nazývané pránou. Ta je všudypřítomná a ovlivňuje veškerý život na Zemi.

Součástí “ Mé medicíny“ se stala Integrální jóga a při ní výběr cvičení v propojení s lunárními, přírodními a životními cykly, které ovlivňují tok životní energie – prány v našem těle.
Úplněk, Novolunní, jednotlivá znamení zvěrokruhu, kterými Luna prochází mají velký vliv nejvíce u žen a citlivých osob.Jednotlivá roční období jsou podle Tradiční čínské medicíny pod vlivem Pěti elementů a pod jejich vlivem i my – orgány našeho těla, emoce, chutě, vše, co v daném období se děje v nás i kolem nás. Stejně tak životní etapy. Projevy nerovnováhy můžeme díky józe velmi dobře rozpoznat a uvést do rovnováhy cvičením a prací na své mysli…
Myšlení, myšlenky jsou energie. Byly, jsou a budou vždy kolem nás i v nás.Jen na nás záleží, kterým věnujeme svojí pozornost. Jsme sami zodpovědní za čistotu svých myšlenek a tím i jaký máme život. V józe se můžeme učit klidu i očistě mysli…
Důležité je také uvědomění si své ženské životní síly a kreativity v pánvi. Nedílnou součástí jógy, kterou ženy provázím, je i cvičení, harmonizace a zvědomění v pánevní oblasti.
Propojením všech těchto vlivů vzniká příjemná, účinná a léčivá Jóga pro ženy – její cesty k sobě a ke svému naplněnému životu zde na Zemi.
Jsem vděčná za inspiraci, která mne při jógových setkáních provází a mohu tak být u rozkvětu a uzdravování mnoha žen.

Pánevnímu dnu se v civilizovaném světě do nedávna nevěnovalo moc pozornosti. Stres, sedavá zaměstnání, výživa, celkový životní styl si vybírá daň i v této oblasti. Přibývá žen s bolestmi v bedrech, problémy s menstruací, otěhotněním, s potížemi v klimakteriu, gynekologickými operacemi, poklesem pánevního dna, inkontinencí… I muži mají svá specifika spojená se zhoršenou funkcí pánevního dna.
Zaujala mne celostní Metoda 3×3 vyvinutá fyzioterapeutkou Renatou Sahani Skálovou a tak jsem se stala akreditovanou lektorkou Školy pánevního dna.
Metodu předávám v seminářích Tajemství pánevního dna I a II. zejména v Plzeňském kraji.
Zájemkyním, které se nemohou účastnit celodenních seminářů nabízím i individuální setkání.
Kurzy metody 3×3 Školy pánevního dna je akreditován MŠMT a má charakter seberozvoje a je hlavně prevencí.
Kdy se o své pánevního dno zajímat? Co nejdříve!
Proč se dočtete na aktuálních pozvánkách seminářů.
Rozhodnete-li se přijít, nebudete litovat, dozvíte se mnohé, co jinde nenajdete…