Shiatsu

Shiatsu je japonská doteková harmonizace, kdy pomocí tlaku prstů, dlaní, loktů i chodidel na energetických drahách / meridiánech / vyrovnáváme tok energie v těle. Základy tradičního japonského shiatsu jsou tisíc let staré a předávaly se právě v rodinách z generace na generaci. Shiatsu jako terapie byla uznána až v minulém století.
Pod celostním vedením kurzů mistra shiatsu Boba Dvořáka jsem dostala skvělé základy nejen shiatsu, ale i makrobiotiky a tím komplexního pohledu na zdraví a uzdravování doteky a stravou.
Během 15 ti let jsem si ověřila, že díky shiatsu je možné zharmonizovat energii v těle při akutních i chronických potížích, vyrovnat se se změnami v ročních obdobích i životních etapách. Shiatsu pomáhá mým klientkám k otěhotnění, v těhotenství i po porodu. Její účinek je i stabilizační, provádí na futonu na zemi v pohodlném oblečení. Může být celotělová nebo jen částečná podle potřeby.
Své zkušenosti se shiatsu předávám na laických kurzech např. Partnerské shiatsu, Rodinné shiatsu. Profesionální maséry vyučuji originální sestavu Shiatsu SPA na INPROVU v Brně . Shiatsu ve své praxi i na kurzech propojuji s aromaterapií jako originální regenerační metodu Aroma&Shiatsu. Mé autorské kurzy jsou například Ambika – aroma&shiatsu v těhotenství, Růžové aroma&shiatsu pro ženu, Champi – indické aroma&shiatsu hlavy, Duhové aroma&shiatsu s čakrární aromaterapií Hanna Maria, roční cyklus aroma&shiatsu Elementy v nás.