Vladimíra Naušová
Můj celostní pohled na výživu
Od prvního přisátí k prsu matky po poslední sousto než opustíme Zemi, má výživa zásadní vliv na kvalitu našeho života. Dodává nám energii a udržuje všechny procesy v těle. Přistupujeme-li ke svému životu a svému tělu s láskou, dodáváme -li mu výživu, kterou potřebuje, podporujeme-li jeho funkce kvalitním dýcháním, přiměřeným pohybem i odpočinkem, pravidelně jej detoxikujeme, můžeme si udržet své zdravé velmi dlouho.
Jak praví jedno japonské moudro" Tělo je chrám duše a my se o něj máme povinnost starat co nejlépe."
Zaujal mne přístup Áyurvédy – nejstaršího léčebného systému. Konstituce člověka, se všemi specifiky, má i doporučené potraviny, koření, ochucovadla, které udržují konstituci v rovnováze.
Tradiční čínská medicína mne oslovila svým principem Pěti elementů, výběrem potravin a jejich konzumací podle ročních období nebo převahy elementů v těle.  D Onemocnění mé maminky mne přivedlo k makrobiotice.Výběr potravin podle energetického působení na tělo i mysl, jejich působení na různá onemocnění jsem ve svém životě zkoušela čtyři roky.
S moderním přístupem výživového poradenství jsem se setkala až v posledních letech a rozšířila si tak nejen odbornou kvalifikaci, ale hlavně doplnila celostní pohled. Část, kterou nabízí západní pohled je zajímavá a důležitá pro vyvážený jídelníček co se týká živin, minerálů a vitamínů. Jako nejdůležitější se mi ale jeví přístup klienta samotného, jeho možností, potřeby i chutí. Bez dobrého úmyslu a silné vůle k žádoucí změně ani vyléčení nedojdeme.
Protože mám ráda výzvy, tato slova mne velmi povzbudila do mé další práce :
"Je snazší vyměnit krále, svrhnout vládu než změnit starvovací návyky lidi "? A tak se dot oho společně s vámi pouštím, věřím sobě i vám.

Odbornost ve výživě získávám průběžně  dvacet let. Absolvovala jsem mezinárodní vzdělávání v oblasti áyurvédy a zdravého životního stylu ADVANA, kurzy áyurvédského vaření u Dr. Freye , Dr. Ziskové, kurzy makrobiotiky ve škole Shiatsu Ki B. Dvořáka, praktické vaření u N. Kubíkové, B. Dvořákové.
Rekvalifikaci výživového poradce„ Západu“ jsem získala  v Norman´s  Academy dále rozšířené o odborné kurzy Aliance výživových poradců ČR - Praktické výživové poradenství a Choroby a zdraví.

Moje motto je:
" Zdraví těla začíná v mysli " - vyberte si podle svých potřeb a možností :

ZDRAVÝ ROK 2018 celostní očista a regenerace podle ročních období a lunárních fází:
7 - 14 ti denní on -line celostní očista těla a mysli skupinová nebo individuální
Očistná s myslí /kúra před plánovaným těhotenstvím u obou partnerů - minimálně 3 měsíce před možným otěhotněním

Očistná kúra při překyselení organismu - nadváha, celulitida, bolesti hlavy, nespavost, potíže se zažíváním -  1 měsíc / úprava jídelníčku, denních návyků, práce
Úprava jídelníčku podle konstitučního nebo hormonálního typu

Podzimní očista a regenerace 2018-page-001 (1).jpg
Baboletní očista a regenerace 2018-page-001.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one