K shiatsu jsem se dostala před 2o ti lety přes makrobiotiku. Můj ůčitel makrobiotiky a shiatsu byl Bob Dvořák. Makrobiotice jsem se přestala věnovat po několika letech, shiatsu v mém životě i praxi zůstává jako velká láska.

Co je shiatsu?

Shiatsu je tradiční rodinná japonská tlaková „masáž“ pro obnovu vitality a toku energie v těle. Příjemným, jednoduchým a zároveň účinným způsobem působí na energetické dráhy (meridiány). Provádí se na podložce na zemi přes oblečení.

Jako již uznávaná terapie vychází z principů Tradiční čínské medicíny. Jejím smyslem je harmonizovat tok energie v těle, probudit samo uzdravovací schopnosti, obnovit propojení se svým tělem, pocity.

Kdy shiatsu pomáhá?

Při jakékoliv nerovnováze jako je únava, stres, bolesti zad, hlavy, při zažívacích potížích, zácpě, PMS, snížené schopnosti otěhotnět, v klimakteriu, potížích s dechem. Účinné je i smutku, apatii, ztrátě radosti ze života…Sama považuji největší přínos shiatsu díky vědomému pečujícímu doteku.

Shiatsu doteky v rodině

V rodině nebo mezi partnery má shiatsu ji díky tisícileté tradici své místo i u nás. Je oblíbené u dospělých, milují ho děti. Vzájemná pomoc při bolestech hlavy, zad, únavě , špatném usínání i touha po blízkosti rodiče nebo partnera vrací dotek do rodin, kam nejvíce patří.

Kurzy jsou podle ročních období ( Pěti elementů) nebo tématické:

Aby hlava nebolela

Shiatsu proti stresu

Shiatsu pro školáky

Shiatsu pro dívky a ženy

Shiatsu pro seniory

Shiatsu v profesionální péči

Mé kurzy shiatsu jsou vhodné do klidného profesionálního prostředí. Předávám pouze své originální shiatsu sestavy, osvědčené letitou praxí:

AMBIKA – péče o těhotné a ženy po porodu, kombinace aromaterapie a shiatsu

CHAMPI – kombinace shiatsu a tradiční indické masáže hlavy a šíje

HARMONY – shiatsu hlavy, rukou, chodidel

WELLNESS – sestava na uvolnění stresu a obnovu vitality

Kurzy rodinného a partnerského Shiatsu jsou jednodenní.

Kurzy pro profesionály dvoudenní.

Kurzy probíhají v malých skupinkách v příjemném prostředí Vita Atelieru v Sušici, které je výhodou stejně jako přátelský přístup a pohodová atmosféra.